Bilgi Bankası

Anasayfa » DESTEK » Bilgi Bankası


Ödeme Seçenekleri


Weblica.net'e ödemelerimi nasıl yapabilirim?

Weblica.net'e aşağıdaki seçeneklerimizle ödeme yapabilirsiniz;

1) Paypal hesabınızla
Eğer bir paypal hesabınız yoksa paypal.com adresinden birkaç dakika içinde ücretsiz oluşturabilirsiniz.

2)Banka Havale/EFT
Alt menümüzdeki Banka Hesap numaralarımıza Havale/EFT yaparak ödemenizi iletebilirsiniz.

3)Hesabınıza Yüklenmiş Kredi ile
Weblica.net sistemimizde açtiginiz hesabiniza kredi yükleyerek, yüklediginiz kredinizi istediginiz an domain,hosting,hizmet satin almak için kullanabilirsiniz.

Siparisiniz aninda aktive olur, aninda hizmetlerimizden faydalanmaya baslayabilirsiniz.

4)Ofise Ödeme
İletişim sayfamızdaki Satış ofisi adresimize elden ödeme yapabilirsiniz.

Ödeme seçeneklerimizin detaylı anlatımını sol taraftaki "Ödeme Seçenekleri" menüsünden inceleyebilirsiniz.

Paypal nedir ve Paypal kullanarak nasıl Ödeme Yapabilirim?

Pay-pal online alışverişlerde aracı olarak işleyen bir web sitesidir. Paypal, www.paypal.com sitesi üzerinden çalışan bir ödeme sistemidir. Paypal sitesi de Weblica.net gibi SSL sertifikasi ile verdiğiniz bilgilerin 3.şahıslar tarafından görülmesini şifreleyerek engeller. Paypal tüm dünyada geçerlilik kazanmış güvenli bir ödeme yöntemidir.
Pay-pal
web sitesinden ücretsiz bir hesap oluşturup, bir kredi kartınızı paypal sistemine kayıt edip, daha sonra, Weblica.net gibi paypal hesabı ile ödeme kabul eden onbinlerce web sitelerinde sadece paypal hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini girerek ödeme yapabilirsiniz.

Eğer bir Paypal Hesabınız varsa;

1. Sipariş verebilmek ve satın aldığınız ürünleri kontrol edebilmek için weblica.net hesabıniza giris yapiniz, eger hesabıniz yoksa bir tane olusturunuz. 2. Satin almak istediğiniz hizmet ve ürünleri satın al düğmeleri ile sepetinize ekleyiniz.
3. Almak istediğiniz hizmetleri sepetinize ekledikten sonra, checkout bağlantısıyla ödeme sayfasına geçiniz,...
4. Ödeme sayfasında,alttaki ödeme seçeneklerinden PayPal hesabı ile öde seçenegini seçip, ödeme işlemlerinizi tamamlayınız.
5. Ödeme ekranındaki işleminizi tamamladığınızda, sistemimiz sizi Paypal ödeme sayfasına gidiceğinize dair bilgi ve bağlantıyı içeren sayfamıza yönlendirir. Buradaki paypal bağlantısına tıklamanız ile,...
6. Weblica.net'in paypal üzerindeki ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfa www.paypal.com web sitesi üzerindedir. Burada ödemenizi yapmak için paypal kullanıcı adı ve şifrenizi girip, onay düğmesine basmanızla ödeme işleminizi tamamlamış olursunuz.
7. Paypal ödemesi, sistemimizle entegre çalıştığı için paypal hesabınızla ödemenizi tamamladıktan sonra aktivasyon ve erişim bilgileri e-postanıza anında gönderilir.

Anında kurulum, anında aktivasyon! Ödeme sayfamızda paypal hesabınızla ödeyerek aldığınız hizmetlerimizi anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer bir paypal hesabınız yoksa;

1. Paypal ile ödeme yapabilmek için önce www.paypal.com adresinden kendinize bir hesap açmalısınız. Hesap açmak için geçerli bir e-mail adresinizin bulunması yeterlidir.
2. İletişim bilgilerinizi de girerek bir hesap olusturunuz.
3. E-mailinize gönderilen onay bağlantısına da tıklayarak hesap işleminizi tamamlayınız.
4. Oluşturduğunuz Paypal kullanıcı adı ve şifresi ile paypal hesabınıza giriş yaptıktan sonra en az 1 adet geçerli bir kredi kartı ekleyerek, paypal hesabınızla online alışveriş yapmaya hazır hale gelmiş olursunuz.

Detaylı bilgi için www.paypal.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hesabıma yüklenmiş Kredimden nasıl Ödeme yapabilirim?

weblica.net sistemimizde açtiginiz hesabiniza kredi yükleyerek, yüklediginiz kredinizi istediginiz an domain,hosting,hizmet satin almak için kullanabilirsiniz.

Hesaptaki Krediden Ödeme İşlemi;

1. İşlem Merkezi sayfasına erişebilmek için Weblica.net hesabınıza giriş yapınız, eğer hesabınız yoksa bir tane olusturunuz.
2. Hesabınıza kredi yüklemek için, ilk önce işlem merkezi sayfasına erişip, menüden "Hesaba Kredi Yükle" başlığına tıklayarak açılan sayfada hesabınıza eklemek istediginiz para miktarını yazıp gönderiniz.
3. Yükleyeceğiniz miktarın doğruluğunu onaylayınız.
4. Böylece sistemimiz, hesabınıza kredi yükleyeceğinizi ve yükleyeceğiniz miktari bize bildirir.
5. Hesabınıza yüklenecek miktarı, Weblica ofisimize elden ödeyebilir, veya banka hesaplarımıza kullanıcı adınızla birlikte Havale/EFT yapabilirsiniz.
6. Hesabınıza yüklediğiniz miktar, aktif kredi olarak işlem merkezi sayfanızda sağ tarafta görünür. Hesabınızdaki aktif kredinizle weblica.net üzerinde online alış-veriş yapabilirsiniz.

Hesabınızda aktif kredi bulunduğunda, Weblica.net ödeme sayfasındaki ödeme seçeneklerinde "Hesabımdaki Kredi ile Öde" seçeneği aktif olur. Ödeme isleminizi hesabınızdaki krediniz ile yaptığınızda siparişleriniz anında aktive olur ve satın aldıgınız weblica.net hizmet ve ürünlerini anında kullanmaya baslarsınız.

Bankaya Havale veya EFT ile nasıl ödeme yapabilirim?

Günümüzde tüm bankaların internet/telefon/wap üzerinden kolayca ve anında banka işlemlerinizi yapmanıza olanak sağlayan altyapısı bulunmaktadır. Eğer Online işlemleri kullanıyorsanız, Havala-EFT işlemleri için aşağıdaki basamakları takip edebilirsiniz.
Bankanızın online işlemlerini daha önce kullanmadıysanız nasıl kullanacağınızı öğrenmek için bankanıza başvurunuz.

Havale veya EFT ile Ödeme işlemleri;

1. Sipariş verebilmek ve satın aldığınız ürünleri kontrol edebilmek için Weblica.net hesabınıza giriş yapınız, eğer hesabınız yoksa bir tane oluşturunuz. 2. Satın almak istediğiniz hizmet ve ürünleri sipariş ver düğmeleri ile sepetinize ekleyiniz.
3. Satın almak istediğiniz ürünleri, sepetinizde oluşturduktan sonra, checkout düğmesiyle ödeme ekranına geliniz,...
4. Ödeme sayfasında, alttaki ödeme seçeneklerinden Banka Havalesi/EFT ile Öde seçeneğini seçip işleminizi tamamlayınız.
5. Sonraki sayfada, sistemimiz size bir işlem numarası ve fatura numarası oluşturacaktır. Bu numaraları not ederek "İLETİŞİM" menümüzdeki "Banka Hesaplarımız" başlığından ya da sayfanın altında bulunan menümüzden ulaşabileceğiniz banka hesap numaralarımızdan (ya da IBAN numaralarımızdan) sizin için en uygun olanına, Ödemeniz gereken tutarı, açıklama bilgisine de Sipariş ve Fatura Kodunuzu ekleyerek, Alıcı isme dikkat ederek EFT / Havale yapabilirsiniz.

Havale / EFT ile yaptığınız ödemeler bankamız tarafından SMS ve E-mail yoluyla bize anında bildirildiğinden, ödemelerinizi yapmanızın ardından, siparişleriniz en kısa zamanda işleme alınacaktır.

Not: Banka içi havale işlemleri anında yapılır, bankalar arası EFT islemleri ise genellikle Hafta içi 09:00 - 16:00 saatlerinde yapılır.

Elden Ödeme seçeneği ile nasıl ödeme yapabilirim?

Elden Ödeme Seçeneği için izlenecek prosedür;

1. Sipariş verebilmek ve satın aldığınız ürünleri kontrol edebilmek için Weblica.net hesabınıza giriş yapınız, eğer hesabınız yoksa bir tane oluşturunuz.
2. Satın almak istediğiniz hizmet ve ürünleri "satın al" düğmeleri ile sepetinize ekleyiniz.
3. Satın almak istediğiniz Weblica.net hizmetlerinizi sepetinizde biriktirdikten sonra, "checkout" düğmesi ile ödeme sayfamıza geldiğinizde,...
4. Ödeme seçeneklerinden Çek veya nakit öde seçeneğini seçerek alım işleminizi tamamlayın.
5. Siparişinizin kolayca işlenmesi için sistemimiz size bir işlem kodu oluşturur.
6. Kullanıcı adınız ve işlem kodunuzu da belirterek, iletişim sayfamızda belirtilen satış ofisimize nakit veya çek olarak elden ödeme yapabilirsiniz.

Otomatik ödeme nedir?

Periyodik ödeme tarihlerinizi kaçırmamak için weblica otomatik ödeme seçeneklerimizden faydalanabilirsiniz.

Sistemimizde 2 çeşit otomatik yenileme türü mevcuttur.

1) PAYPAL Üye ol/ Subscribe butonu
2) Yüklenmiş kredinizden otomatik ödeme

1) PAYPAL subscribe/üye ol butonu
Bı düğme ilk alış veriş yaptığınızda karşınıza çıkmaz, bunun nedeni, alışverişinizde yenilenme gerektirmeyen ödemeler de olabileceğidir.
Satın alma işleminizden sonra, ilk yenilenme tarihi geldiğinde sistemimiz ödeme ekranında size PAYPAL Üye Ol/Subscribe düğmesi oluşturur.

Yenilemenizi bu düğme üzerinden PAYPAL hesabınızla yaparsanız PAYPAL hesabınızla otomatik ödemeye kaydolmuş olursunuz.
Sonraki ödemeler PAYPAL hesabınızdan otomatik olarak ödenir.

Daha sonra otomatik ödemenizi iptal etmek isterseniz, paypal hesabınıza giriş yaptıktan sonra üyeliklerim kısmında üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

2)Yüklenmiş krediden
Weblica.net hesabınızda yüklenmiş yeterli kredi varsa, periyodik ödeme işlemleriniz hesabınızdaki krediden otomatik ödenir.
Hesabınızda kredi yoksa veya krediniz yenileme işlemi için yetersizse hesabınıza ödeme seçeneklerimizden herhangi biriyle para yatırarak kredi yükleyebilirsiniz.

Ayrıca sistemimiz domain yenilenme tarihinden 60,30,15,5 gün kala otomatik olarak size uyarı mesajları gönderecektir, Hesabınızda yeterli krediniz varsa veya paypal hesabınızı otomatik ödemeye kaydetmişseniz bu mesajlar sizin için sadece bilgi amaçlıdır.

Ücretleriniz neden USD($) bazında?

Uluslararası isim tescili kurumu alan adı (domain) fiyatlarını USD üzerinden belirlediği ve genel maliyetlerimiz USD üzerinden olduğu için fiyatlandırmalarımız USD bazındadır.

USD fiyatlarımızın istediğiniz kurdaki güncel karşılığını; fiyatın üzerine tıklayarak anında görebilirsiniz.

Genel Bilgiler


Ben bu web sitesi işlerine çok yabancıyım, nedir bu domain hosting anlatır mısınız lütfen?

Sizi tanıtan bir web sitesi yaptığınızda veya yaptırdığınızda, bu web sitesine internet aracılığıyla ziyaretçiler tarafından, 7/24, yani her zaman erişilebilmesi için, weblica.net gibi %99,9 erişilebilirlik garantisi verebilen profesyonel bir hosting servis sağlayıcıdan ihtiyacınız kadar hosting alanı satın alırsınız ve web sitenizi oluşturan dosyaları bu alana yüklersiniz.

Websitenizi ziyaret etmek isteyen ziyaretçilerin web sitenize kolayca erişebilmesi için sizi tanıtan, akılda kalan ve daha önceden tescil edilmemiş bir alan adı yani domain de satın almanız gerekir.

Artık, domain ve hosting servisinizi devam ettirdiğiniz sürece, arma motorlarından web sitenizi bulan veya alan adınızı bilen ziyaretçiler internet bağlantılarıyla web sitenizi istedikleri zaman ziyaret edebilirler.

Bir web sitesi sahip olabilmek için sadece domain almak yeterli midir?

Bir domain (alan adı) tescili yaptığınızda, bu alan adını, bir hosting alanına ilişkilendirmeniz gerekir, eğer bir hostinginiz yoksa, domain adresinize girildiğinde hiç birşey görüntülenmez.

Yani sadece alan adıyla web site barındırma mümkün değildir.

5~6 sayfalık standart bir web sitesi ne kadar alan ve ne kadar band genişliği kullanır?

5~6 sayfalık standart bir web sitesi, resimlerinin web ortamına uygun şekilde küçültülmesiyle ortalama 3~5MB arası web alanı kullanır.

Sitenize gelen ziyaretçiler ortalama sitenizin yarısını gezseler, ziyaretçi başına 3MB band genişliği kullanır. Aynı ziyaretçi tekrar geldiğinde bilgisayarında zaten sitenizin dosyaları bulunduğu için bu sefer sadece güncellenen bilgileri bilgisayarına indirir. Yani ayda 600 tekil kullanıcınız sitenizi ziyaret etse yaklaşık 700mb ile 950 mb arasında band genişliği kullanılmış olur.

Weblica hosting paketleri ile aynı hosting hesabınınızda tüm web sitelerinizi barındırabilirsiniz.

Kullanıcı sözleşmenizi nerede bulabilirim?

Kullanıcı sözleşmemizi sayfanın en altındaki menüde bulabilirsiniz.

Weblica hesabı


Weblica.net hesabı nedir?

Weblica.net hesabı weblica.net adresimizde bulunan hesabınızdır. Bu hesapla satın almış olduğunuz hizmetlerimizi yönetebilir, ödemelerini yapabiirsiniz.

Domain, hosting ve diğer servislerden faydalanabilmek ve satın alabilmek için weblica.net sitemize üye olmanız gerekmektedir.

Güvenliğiniz için üyelik bilgileriniz weblica.net tarafından korunmaktadır. Üye olduktan sonra hesap sayfanızdan tüm işlemlerinizi kontrol edebilirsiniz.

Domain (Alan Adı) Tescili


Domain (Alan adı) nedir ve nasıl çalışır?

Domain (Alan adı) bir web adresidir. Domain bir IP adresine konumlandırılmıştır. Bu sebeple, alan adı organizasyon yada diğer kuruluşların internetteki yerini belirler. Bir kişi web tarayıcısına alan adını yazdığında, istenen Web sayfası açılacaktır.

Bir domain, adres gönderme hizmeti gibi çalışır. Web sitesi adresinizin tüm içeriği bir bilgisayarda benzersiz bir adres ile oturtulur. Buna IP adresi denir. IP adresi örneğin 133.53.254.43. gibi numara serilerinden oluşur. Alan adınız bu IP adresini kullanarak ziyaretçileri sitenize yönlendirir.

Satın aldığım domain ne zaman aktif olur?

Satın alma işleminizi paypal hesabınız, veya weblica.net hesabınızdaki yüklenmiş para ile yaptıysanız domaininiz birkaç dakika içinde aktif olur.

Eğer weblica.net'ten hosting paketi de satın aldıysanız, web sitenizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Alan adımı (domain) tescil ettim. Simdi neler yapabilirim?


Alan adı tescil işleminiz tamamlandıktan sonra alan adınızı yönetim panelinizden kontrol edebilir , hosting (web alanı) satın alıp web sitenizi yapabilirsiniz veya alan adınızı (dns değişikliği yaparak) farklı bir hosting adresine yönlendirip  başka bir yerden hosting açabilirsiniz,  yapabilirsiniz.

Domain (Alan adı) siparişini verdiğimde, hatalı yazmışsam değiştirebilir miyim ya da geri ödeme alabilir miyim?

Maalesef , tescili yapıldıktan sonra alan adının yazılımını değiştirememektesiniz. Alan adını aynen sizin girdiğiniz şekilde tescil ederiz. Tescil başarılı olursa, girmiş olduğunuz alan adı aslında yazmak amacında olmadığınız olsa bile ödemenizi geri alamazsınız.

Almak istediğim domainin serbest olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Domain tescil sayfamızdaki domain arama ve kontrol motorundan domain uzantılarını da seçerek istediğiniz domainin müsait olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
Soldaki kırmızı buton ile de Türkçe ş,ğ,ı,ü,ö,ç karakterlerini içeren alanadı sorgulatıp satın alabilirsiniz.

Almak istediğimtürkçe karakterli domainin serbest olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Türkçe Domain tescil sayfamızdaki domain kontrol motorundan istediğiniz domainin müsait olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
Türkçemize özel ş,ğ,ı,ü,ö,ç karakterlerini içeren alanadı sorgulatıp satın alabilirsiniz.

Ayrıca Türkçe alan adınızın uluslararası karaktere çevirilmiş halini (punnycode) extra kontrol etmek için alttaki adresi de kullanabilirsiniz.
http://mct.verisign-grs.com/ 

Bir alan adının kimin üzerine kayıtlı olduğunu nasıl kontrol edebilirim?

Alan adının kimin üzerine kayıtlı olduğunu görmek için "whois sorgusu" sayfamızdan istediğini alan adını sorgulatabilirsiniz.

Domain transferi nedir?

Alan adı (Domain) transferi; alan adınızın, eski firmanızdan, weblica.net'teki hesabınıza aktarılıp tescil süresinin 1 yıl uzatılmasıdır.

Alan adınızı weblica.net'e transfer ederek, weblica.net'in uygun fiyat avantajlarından yararlanıp, domain kaydınızın tüm özelliklerine tam erişim yetkisine, yani alan adınızla ilgili her türlü işlemi istediğiniz zaman yapma özgürlüğüne sahip olursunuz.

Alan adımı weblica.net'e transfer etmek istiyorum nereden başlamalıyım?

Alan adınızı, eski firmanızdan weblica.net hesabınıza transfer etmek için domain transfer sayfasına gidin, ve transfer etmek istediğiniz alan adlarının domain transfer sayfasında belirtilen koşulların tamamını karşıladığından emin olun.

Transfer etmek istediğiniz alan adlarını, transfer formuna eklentilerini de seçerek yazın işleminizi tamamlayın.

12 saat içinde domain admin e-mail adresinize transfer onay mesajı gelmeli.

12 saat içinde domain admin e-mail adresinize transfer onay mesajı gelmezse iletişim sayfamızdan durumu bize bildirin, transfer işlemlerini tekrar başlatalım.

Domain transferini doğrulamam için bir e-mail geldi şimdi ne yapacağım?

Gelen mesajı okuyun. Domain transferini onaylamak için, gelen mesajın sonunda transferinize özel bir şifre mevcuttur, o şifreyi kopyalayıp, yine mesajın içinde yeralan onay bağlantı adresine tıklayın, mesajın içinden tıkladığınız adress sizi domain transferinizi onaylama şifre ve anahtar sayfasına getirecektir.
Transfer onay sayfası sizden bir şifre ve bir "auth code" isteyecektir. Şifreniz, e-mailinize gelen postanın sonundadaki (az önce kopyaladığınız) şifredir. "Auth code/EPP key" ise alan adınızın (domain) "Auth kodu/EPP Key" bilgisidir. Alan adınızın Auth kodu/EPP Key bilgisini öğrenmek için alan adınızın kayıtlı olduğu önceki şirketinize sormalısınız.
Size gelen transfer onay postası içinden tıklayıp ulaştığınız transfer onay sayfasında, "Password kısmına mesajınızın sonunda belirtilen şifreyi, "Auth Code/EPP Key" kısmına da domaininizin kayıtlı olduğu önceki şirketinizden öğrendiğiniz "Auth Code/EPP Key" bilgisini aynen yazın ve "Submit" (gönder) düğmesine basın.
Sayfada işleminizin başarıyla tammalandığını belirten yazıyı görmeden sayfadan ayrılmayınız.
Böylece transfer işlemini domain yöneticisi olarak onaylamış oldunuz.
Bu işlemden sonra 24 saat içinde; size transfer işleminizin başlatıldığını ve 5~7 gün içinde ,iptal etmezseniz, başarıyla tamamlanacağını bildiren bir mesaj gelir.
Mesajın içinde, iptal bağlantısı vardır. Transferinizin tamamlanması için bu uyarıyı dikkate almayarak 5~7 gün beklemeniz gerekmektedir.

Alan adımın transferinin gerçekleşeceğine dair başka bir e-posta daha geldi bu nedir?

Size gelen e-postayı okuyunuz. Bu e-posta alan adınızın transfer edileceğini size bildiren bir mesajdır.
Transferinizin tamamlanması için bu mesajdaki hiç bir bağlantıya tıklamayınız!
Bu postada transfer iptal işlemi mevcuttur. Transferinizi, gerçekleşmeden önce iptal etmek istemeniz durumunda, en geç postada belirtilen tarihe kadar, postadaki iptal bağlantısı (link) tıklayarak iptal edebileceğinizi anlatmaktadır.
Domain transfer işleminin başarıyla gerçekleşmesi için postada belirtilen iptal tarihine kadar, iptal bağlantısına tıklanmamış olması gerekmektedir.
Domain transfer işlemi, eğer iptal bağlantısına tıklanmamışsa, postada belirtilen son iptal tarihinden sonra transfer işleminiz gerçekleşecektir.
Transfer işleminiz gerçekleştikten sonra domain tesciliniz 1 yıl daha uzatılmış olacak ve alan adınız weblica.net hesabınızda sizin yönetiminizde olacaktır.

Domain transfer işlemi ne kadar sürer?

Domain transfer, transfer işlemlerinin başlamasından sonra yaklaşık 7~10 gün içinde tamamlanır.

Domain transfer işlemim gerçekleşmezse para iadesi yapıyor musunuz?

Evet,
Eğer alan adı transfer işleminizde bir hata oluşur ve işleminiz gerçekleşmezse transfer ücretinizi iade ediyoruz.

Süresi bitmiş bir domaini (alan adını) tescil etmek istiyorum. Ne zaman müsait olur?

Süresi bitmiş olan alan adları ilk kullanıcısı tarafından süre uzatma işlemi yapılmadıysa kesin olmamakla birlikte ortalama 2 ay sonunda boşa düşmektedir. Alan adının tekrar tescil edilebilmesi için ana register firma tarafından boşa çıkartılması gerekmektedir.

Alan adım (domainim) markam değil. Ne yapabilirim?

Markanız yalnızca "com.tr" uzantılı alan adı işlemleri için gerekli olup , yurt dışı uzantılı alan adlarında markanızın olması gerekli değildir.

Hosting - Linux


Satın aldığım hosting hesabım ne zaman aktif olur?

Ödemenizi online ödeme seçeneklerinden biri ile yaptıysanız, hosting hesabınız birkaç dakika içinde aktif olur.

Online ödeme seçenekleri:
1)Paypal
2)Önceden hesabınıza yüklenmiş kredi

Eğer işlem sonrası ofise ödeme, banka Havale/EFT seçeneği ile ödemeyi tercih ederseniz, ödemeniz hesabımıza ulaştıktan sonra, günün saatine de bağlı olarak 1~30 dk. içinde aktive edilir.
 


DNS adresleriniz nedir?

Başka bir yerde tescil edilmiş alan adınızı (domain) weblica hosting alanında barındırmak için, alan adınızın kayıtlı olduğu yerden, alan adınıza aşağıdaki DNS adrelerini tanımlamalısınız/tanımlatmalısınız.

ns1.weblica.net
ns2.weblica.net

Eğer alan adınızı weblica.net ile tescil ettiyseniz DNS adresleri otomatik tanımlandığı için böyle bir işlem yapmanıza gerek yoktur. 
 


Hosting hizmetinizin özellikleri nelerdir?

Weblica.net hosting hizmetimizin özelliklerini menümüzdeki "Hosting" başlığımızdan inceleyebilirsiniz.

Hosting paketleriniz ASP ile yazılmış kodları destekliyor mu?

Serverlarımız Linux tabanlı olduğu için ASP kodlarını desteklememektedir. Serverlarımız hızla gelişen ve geniş kitlelerce benimsenmiş açık kaynak kodlu sistemlerinin yazıldığı kodları desteklemektedir.

Detaylı bilgi için "hosting" sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Hosting sisteminizde hangi veritabanı sistemini destekliyorsunuz?

Hosting serverlarımızda MySql veritabanı sistemi kuruludur. Detaylı bilgi için hosting sayfamızı inceleyebilirsiniz.
(MS-sql ve Oracle sistemimizde mevcut değildir)

Hosting Kontrol Panelime nasıl erişebilirim?

Hosting hesabınız aktif olur olmaz, hosting aktivasyon postanız sistemimiz tarafından oluşturulup size iletilir.
Kontrol paneline erişim bilgileriniz hosting aktivasyon postanız içinde detaylı şekilde belirtilmiştir.

genel olarak;
alanadınız.com/cpanel
adresinden size gönderilen kullanıcı adı, şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Hosting aktivasyon postanızı, weblica.net hesap merkezi sayfasındaki hosting hesap bilgilerinizden istediğiniz zaman tekrar e-mail adresinize gönderebilirsiniz.

Eğer herhangi bir sorun oluşmuşsa bize herzaman iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Hosting yönetim panelimde hangi işlemi nasıl yapacağımı nereden öğrenebilirim?

Hosting Kontrol panelimize giriş yaptıktan sonra, eğitici videolar başlığını ziyaret ederek istediğiniz işlemin videolu anlatımını izleyebilirsiniz.

E-mail


E-mail hesaplarımı nereden oluşturacağım?

Hosting paketinizi satın aldıktan sonra, esas domain (hosting alanınızın bağlı olduğu) adresiniz için oluşturulmasını istediğiniz e-mail hesaplarını ve e-mail listelerini adresine bildirin. E-mailleriniz oluşturulduktan sonra, ilk kullanımda değiştirilmesi zorunlu, geçici şifreleriyle size bildirilecektir. Geçici şifre ile ilk girişinizde kendi şifrenizi belirleyerek hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlave alan adı (eklenti domain) olarak eklediğiniz web sitelerinin email adreslerini de hosting kontrol panelinizdeki (domain.com/cpanel) email hesapları bölümünden oluşturabilirsiniz.

Gmailde çoklu hesap yönetimi

Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra,

ayarlar > hesaplar > Postaları şu adresten gönder: > Sahip olduğunuz başka bir e-posta adresi ekleyin

bağlantısına tıklayarak, içinde bulunduğunuz eposta adresinizden, sizin sahip olduğunuz tüm eposta adreslerini tek tek ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz epostaların gerçekten sahibi olduğunuzdan emin olmak için, google eklenen epostaya bir doğrulama kodu gönderir bu doğrulama kodunu hesap ekleme penceresinde açılan yere yazdığınızda işlem tamamlanmış olur.

Ör: A hesabınıza giriş yapıp eklemiş olduğunu B hesabı adresiyle mesaj gönderebilirsiniz. Gön: B

B hesabına gelen tüm mesajları da A hesabına yönlendirirseniz artık B hesabını A hesabından, tam fonksiyonlu kullanabilirsiniz demektir.

Faydalı Programlar


[FastImageResizer] Kolay ve çabuk resim küçültücü

fastimageresizer

FastImageResizer programı ile resimlerinizi toplu halde oranları bozulmadan kolayca küçültebilirsiniz.
Programı bilgisayarınıza indirip, kurup, çalıştırın. Resimlerinizin max ne boyutta olucağını resolution sekmesinden seçin.
Resminizi websayfanızdaki yazıların içine koyacaksanız 320x240 boyutu idealdir.
Resminizi galerinize koyucaksanız 800x600 ü seçin.
Küçültülecek resimlerinizi mouse ile çoklu halde seçin, sürükleyip FastImageResizer programının üzerine bırakın (drop files here) kutucuğuna.
Resimlerinizin olduğu klasörde resized adında bir klasör oluşacak ve resimlerinizin küçülmüş halini bu klasörde bulacaksınız.
Dikkat: Resimlerinizi web ortamına yüklemeden önce resim dosya isimlerin türkçe karakter (şğüçöı) ve boşluk olmadığından emin olun. Varsa, web e yüklemeden önce dosya adını  yeniden düzenleyin.
FastImageResizer programını altaki adresten indirebilirsiniz.

http://adionsoft.net/fastimageresize/

FileZilla FTP Dosya Transfer Programı

fastimageresizer

FileZilla programı ile dosyalarınızı güvenli bir şekilde web alanınıza yükleyebilirsiniz.
Programı bilgisayarınıza indirip, kurup, çalıştırın. FTP hesabınızı/hesaplarınızı programınıza kaydedin.
Programın Türkçe arayüzü de mevcuttur.
Filezilla, güncellemesi çıktığında sizi otomatik uyarır, onay verirseniz eski ayarlarınız koruyarak programınızı kolayca günceller.
Diğer FTP programlarına göre en önemli özellliği, düzenli güncellemeleri sayesinde, web sitelerinin en büyük düşmanı olan virüslere karşı web sitenizi korur.
FileZilla FTP programını, alttaki web adresinden temin edebilirsiniz.

http://filezilla-project.org/

KeePass Güvenli Şifre Saklama Programı

keepass şifre saklama programı

KeePass programı ile şifrelerinizi güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.
Programı bilgisayarınıza indirip, kurup, çalıştırın. Şifre ile giriş yaptığınız her program veya web sitesi için yeni bir veri oluşturup kullanıcı adı,şifre,web adresi,ek bilgileri girip kaydedin.
Kayıtlarınızı, kategorilerin altında oluşturarak gruplayabilirsiniz.
Programın Türkçe arayüzü de mevcuttur.
Programın içinde şifre oluşturucu da mevcuttur, şifrelerinizi artık aklınızda tutmanıza gerek olmadığından bulunması imkansız algoritmik şifreler kullanabilirsiniz.
Programınızı flashdisk ile yanınızda taşıyabilirsiniz.
KeePass Şifre Saklama programını, alttaki web adresinden temin edebilirsiniz.

http://keepass.info/

Kıbrıs Web Tasarım, Weblica